Mondi 2009

Sygnatariusze i uczestnicy Dobrowolnego Porozumienia w MONDI Świecie S.A.

W dniach 21-22 maja 2009 roku sygnatariusze i uczestnicy Dobrowolnego Porozumienia wzięli udział w dwudniowym spotkaniu wyjazdowym, podczas którego zostały przedstawione i omówione wyniki osiągnięte przez Program REKARTON w 2008 roku. Spotkanie zostało zorganizowane w Świeciu nad Wisłą.

FotoPodczas spotkania zaprezentowane zostały wyniki działalności REKARTON w 2008 roku, które dobitnie świadczą o tym, że program odniósł wielki sukces. Najważniejszym osiągnięciem Programu REKARTON było zrealizowanie rocznego celu założonego dla programu, czyli zebranie i poddanie recyklingowi 3111,5 ton odpadów opakowaniowych po kartonach do płynnej żywności. Zebrane odpady zostały poddane recyklingowi, czyli użyte powtórnie zamiast surowców pierwotnych. Tym samym zmniejszyliśmy obciążenie składowisk odpadów komunalnych. Pozytywny wizerunek Programu REKARTON i uzyskiwane rezultaty zachęciły Polską Izbę Mleka do dołączenia do programu w roli sygnatariusza Dobrowolnego Porozumienia. Powiększyła się również lista uczestników programu o dwie nowe spółdzielnie mleczarskie. Skuteczne działania REKARTON zostały docenione także przez magazyn „Rynek Spożywczy” oraz portal http://www.portalspozywczy.pl/, które przyznały programowi „Nagrodę Rynku Spożywczego” w kategorii Innowacja Rynku Spożywczego.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję wysłuchać prezentacji Pani Agnieszki Jaworskiej, dyrektora stowarzyszenia EkoPak, na temat projektu Ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz przedyskutować temat obecnie wprowadzanych zmian w prawie. Wszyscy obecni goście zostali zaproszeni na wycieczkę po makulaturowni MONDI Świecie S.A., gdzie odbyła się demonstracja procesu rozwłókniania odpadów opakowaniowych po kartonach do żywności płynnej w hydropulperze. Podczas zwiedzania zakładu można było uzyskać wszystkie niezbędne informacje dotyczące przygotowań do i procesu recyklingu, a także prześledzić go. Po zakończeniu pokazu odbyła się krótka prezentacja na temat firmy MONDI Świecie S.A., która jest jednym z pięciu głównych producentów szerokiego asortymentu opakowań dla przemysłu.

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax