XII Konkurs Ekologiczny "Nad Ostrowem słońce świeci - mieszkańcy nie palą śmieci!"

22 października 2018 r. w Ostrowie Wielkopolskim w sali Ostrowskiego Domu Kultury nastąpiło zakończenie XII konkursu ekologicznego "Nad Ostrowem słońce świeci - mieszkańcy nie palą śmieci!", objętego patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Tegoroczny jesienny konkurs był już dwunastą edycją kokursu ekologicznego, organizowanym przez Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S.A. w Ostrowie Wielkopolskim, wzięło w nim udział 350 uczestników - dzieci i młodzieży z ostrowskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Uczestnicy pod okiem swoich opiekunów przygotowali prace plastyczne z wykorzystaniem odpadów segregowanych m.in. eko-smok, czy prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik rysunkowych.

Nagrodzonym uczniom dyplomy i upominki wręczali Prezesi ZOiGO "MZO" S.A. wraz z zaproszonymi gośćmi. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki i podziękowania za udział w konkursie.

Przygotowanie konkursu już od lat wspiera Krajowa Izba Gospodarcza Przemysłu Spożywczego i Opakowań. Edukacja ekologiczna oraz promowanie idei selektywnej zbiórki odpadów są jednymi z kluczowych założeń Dobrowolnego Porozumienia REKATRON. Cieszymi się, że możemy wspierać działania, którym przyświecają te same idee i tym samym spełniać naszę misję.

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax