Puchary Recyklingu rozdane!

Gminy, związki międzygminne i przedsiębiorstwa działające na rzecz zwiększania poziomu recyklingu znów zostały docenione przez branżę. W czwartek, 29 listopada w warszawskim Teatrze Capitol odbył się finał XIX edycji Konkursu Puchar Recyklingu. ♻️

Tegoroczna edycja konkursu obfitowała w wiele nowości, wśród których była m.in. nowa kategoria, czyli debiuty oraz liczbę zgłoszeń!

Do XIX edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 153 podmiotów! Najwięcej zgłoszeń wpłynęło od gmin, bo aż ponad 70. Niemal połowa wniosków została złożona przez nowe podmioty, które do tej pory nie brały jeszcze udziału w konkursie.

Finał konkursu odbył się podczas prestiżowego Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment. Tegoroczna edycja Konkursu Puchar Recyklingu została objęta patronatem Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka.

Rekordowy Karton to kategoria, której partnerem od lat jest Krajowa Izba Gospodarcza Przemysłu Spożywczego i Opakowań. W kategorii tej nagradzana jest zbiórka opakowań wielomateriałowych. W roku 2018 przyznano statuetki trzem uczestnikom: Regionalnemu Zakładowi Utylizacji Odpadów Komunalnych Rypin, Gospodarce Odpadami Beskid Żywiec oraz Zakładowi Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej. Debiutantem roku zostały spółka Komart z Knurowa oraz Zakład Zagospodarowania Odpadów Nowego Dwóru, a wyróżnienia otrzymały: Gospodarka Komunalna w Błażowej, Celowy Związek Gmin CZG-12 Długoszyn, Zakład Utylizacji Odpadów Elbląg i Zakład Gospodarowania Odpadami Gać z Oławy.

Odpady niebezpieczne to kolejna kategoria frakcyjna. Kapituła uhonorowała tu: Jarocin i Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej, przyznając też wyróżnienie dla Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” w Ostrowie Wielkopolskim.

Na zakończenie swoją nagrodę za zbiórkę opakowań po środkach niebezpiecznych przyznała Krajowa Izby Gospodarczej Przemysłu Spożywczego i Opakowań. Powędrowała ona do Miejskiego Przedsiębiorstwa Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie, Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Ostatnią nagrodę specjalną przyznała firma Starpack, która przekazała 10 tys. worków do selektywnej zbiórki odpadów. Trafiła ona do Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax