"Wschowskie Dni Recyklingu"

Od pięciu lat w czerwcu odbywają się „Wschowskie Dni Recyklingu”, organizowane przez Spółkę Komunalną Wschowa Sp. z o.o. Mają one na celu wspieranie działań edukacyjnych w zakresie promowania i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Systematyczna praca w budowaniu mody na selektywną zbiórkę odpadów przynosi wymierne korzyści, co ma odzwierciedlenie we wzroście zbiórki mas poszczególnych odpadów podlegających recyklingowi na terenie gminy Wschowa.

Ubiegłoroczne „Wschowskie Dni Recyklingu” rozpoczęły się 10 czerwca 2010 roku Festiwalem Piosenki Ekologicznej, który miał miejsce w budynku I Zespołu Szkół. W festiwalu udział wzięło 11 wykonawców ze szkół i przedszkoli powiatu wschowskiego. Program REKARTON był jednym z partnerów imprezy.

Na zakończenie „Wschowskich Dni Recyklingu” zorganizowano Ekojarmark, który odbył się na terenie Gimnazjum nr 2. Na zielonej scenie Ekojarmarku wystąpili laureaci Festiwalu Piosenki Ekologicznej i producenci organicznej żywności, a szkoły zaprezentowały swoją działalność ekologiczną. Podczas pikniku podsumowano IV edycję szkolnego konkursu „Segreguję – Jestem ok!”, w ramach którego szkoły i przedszkola zebrały 31 ton odpadów, które następnie zostały poddane recyklingowi.

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax