VI edycja konkursu "Na tropie surowców wtórnych – 1,2,3 … kartoniki zbieraj Ty!"

W czerwcu 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie została podsumowana VI już edycja konkursu "Na tropie surowców wtórnych – 1,2,3 … kartoniki zbieraj Ty!".

Organizatorami konkursu, jak miało to miejsce również w latach poprzednich, była Szkoła Podstawowa nr 4 oraz spółka "EKO-REGION". Wzięło w nim udział 11 przedszkoli, 11 szkół z miasta i powiatu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, które zebrały łącznie 8 230 kilogramów zużytych kartoników po mleku i sokach. Wszystkie zebrane kartony zostały przekazane do recyklingu – powstanie z nich papier lub płyty wykorzystywane w budownictwie.

Za ogromne zaangażowanie i aktywne działania na rzecz ponownego wykorzystania zużytych kartoników wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni otrzymując m.in. odtwarzacze CD, MP3, książki, gry edukacyjne oraz sprzęt sportowy. Przygotowano około 100 nagród, które zostały ufundowane przez Program REKARTON oraz Fundację ProKarton. Dodatkowe nagrody ufundowała także Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

Organizatorzy konkursu już teraz zapowiedzieli kolejną edycję konkursu.

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax