Recykling dał owoce w Krakowie

Kolejna edycja akcji "Recykling daje owoce" została zorganizowana w sobotę, 15 czerwca 2013 roku, w Parku Bednarskiego w Krakowie. Tym razem odbyła się ona w ramach pikniku ParkuJeMyEko, dla uczestników którego przygotowano wiele atrakcji m.in. warsztaty bębniarskie, wspólne muzykowanie na różnych instrumentach, warsztaty budowania z gliny i słomy, podchody dla dzieci czy warsztaty ruchu „5Rytmów”.

Celem akcji "Recykling daje owoce" było propagowanie idei ekologii poprzez zabawę i wspólne działania. Była to także doskonała okazja do spotkania dla wszystkich zainteresowanych tematem zrównoważonego rozwoju, ekologii oraz zwolenników wypoczynku na świeżym powietrzu!

W ramach akcji mieszkańcy Krakowa wymieniali zużyte kartoniki po mleku i sokach na pyszne i zdrowe owoce. Rozdano około 100 kg pomarańczy, bananów, truskawek i rabarbaru. Z zebranych kartoników pod okiem edukatorek z EKO-EDU-ART zostały zrobione torebko-portfeliki, a także doniczki pod sadzonki dla miejskiego ogrodu. Dzięki temu uczestnicy wynieśli z pikniku dodatkowe pamiątki oraz informację o różnorodnych formach recyklingu.

W niedzielę, 16 czerwca, akcja miała swój ciąg dalszy podczas VI Podgórskich Targów Rzeczy Wyjątkowych, gdzie dzięki uprzejmości sklepu Pan Zielonka można było nadal wymieniać zużyte kartony na owoce.

Partnerami akcji byli Program REKARTON oraz Fundacja ProKarton. Pomysłodawcą i organizatorem akcji „Recykling daje owoce” był ekolog i podróżnik, Dominik Dobrowolski, a jej lokalnym koordynatorem w Krakowie była Fundacja Stańczyka.

 

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax