Noc Muzeów w Warszawie 2010

W nocy z 15 na 16 maja 2010 roku po raz siódmy odbyła się w Warszawie Noc Muzeów. Jest to jedno z największych kulturalnych wydarzeń miasta, które cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród osób młodych. Niestety generuje ono również znaczącą ilość śmieci, które bardzo często mogą być ponownie wykorzystane. Jest to świetna okazja, aby uczulić warszawiaków na problem selektywnego zbierania i ponownego przetwarzania odpadów. Właśnie z tego powodu Fundacja EkoRozwoju wraz z Fundacją Sztuki Współczesnej In Situ zorganizowały podczas Nocy Muzeów akcję rozdawania kilkunastu tysięcy soczków w kartonikach z wizerunkiem Chopina oraz zbiórkę zużytych kartoników.

Osoby rozdające kartoniki przekazywały zwiedzającym informacje na temat „kulturalnego” traktowania śmieci oraz zachęcały ich do wyrzucania pustych kartoników do przeznaczonych do tego celu kontenerów. Oprócz soków, uczestnikom rozdawano także mapki z zaznaczoną lokalizacją pojemników, do których można wrzucać zużyte kartony do soków oraz naklejkę „Kultura to Natura”. Pierwsze dwa tysiące osób, które przyniosły puste kartony do soków, otrzymały saszetki z nasionami wiosennych kwiatów.

Akcji partnerowały: Urząd m. st. Warszawy, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie, Program REKARTON oraz firma Tetra Pak. Partnerem medialnym akcji zostało Radio Kampus.

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax