"Na tropie surowców wtórnych – 1,2,3 … kartoniki zbieraj Ty!"

Pod koniec roku szkolnego 2011/2012 zakończyła się już piąta edycja konkursu "Na tropie surowców wtórnych – 1,2,3 … kartoniki zbieraj Ty!", zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie oraz spółkę "EKO-REGION". Sponsorem konkursu był Program REKARTON, a patronat nad nim objął prezydent miasta Bełchatowa.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 5 tysięcy uczniów i przedszkolaków wraz z rodzinami, a także mieszkańcy miasta i gminy Bełchatów. Z roku na rok ilość zebranych kartonów jest coraz bardziej imponująca – w tym roku zebranych zostało aż ponad 9 ton zużytych kartoników po mleku i sokach! Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in. odtwarzacze CD, MP3, MP4, a także sprzęt sportowy.

Celem konkursu było uświadomienie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym konieczności segregacji odpadów opakowaniowych, a jednocześnie pozyskanie cennych surowców wtórnych, jakimi są kartoniki po mleku i sokach. Organizatorom konkursu zależy na rozwijaniu wśród konsumentów nawyku segregacji odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych. Dzięki kolejnej edycji konkursu udało się zagospodarować odpady przydatne do ponownego wykorzystania. Były to głównie kartony po mleku wypijanym w szkole oraz kartony po mleku, sokach i napojach przynoszone przez dzieci z domów.

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax