"Na tropie surowców wtórnych – 1, 2, 3…kartoniki zbieraj Ty" – konkurs w Bełchatowie

W grudniu 2011 roku rozpoczęła się V edycja konkursu „Na tropie surowców wtórnych – 1,2,3 … kartoniki zbieraj Ty!”, organizowana przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Bełchatowie we współpracy z firmą „EKO-REGION” oraz Programem REKARTON. Celem inicjatywy, skierowanej do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków z gminy Bełchatów, jest edukacja ekologiczna oraz podniesienie świadomości na temat potrzeby recyklingu odpadów po opakowaniach kartonowych do płynnej żywności.

Organizatorzy mają nadzieję, że konkurs sprzyjać będzie kształtowaniu proekologicznych nawyków i postaw. Jego założeniem jest wykorzystanie odpadów nadających się do recyklingu, a w szczególności kartoników po mleku wypijanym przez dzieci w szkole, jak i zużytych opakowań kartonowych po mleku, sokach czy napojach przynoszonych z domów. Dzieci mogą jednak nie tylko zbierać kartoniki wraz ze swoimi rodzinami, ale również rywalizować w towarzyszących akcji konkursach w kategoriach: literackiej, plastycznej, fotograficznej oraz filmowej.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, wyniki zostaną ogłoszone pod koniec roku szkolnego 2011/2012, gdy okaże się, która placówka oświatowa zgromadziła najwięcej kartoników.

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax