Konkurs w Bydgoszczy 2010

Urząd Miasta Bydgoszczy reprezentowany przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przy współpracy z Zakładem Robót Publicznych oraz Programem REKARTON zorganizował kolejną edycję konkursu mającego na celu zbieranie zużytych kartoników do mleka i soków z placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie miasta.

Do tegorocznej edycji konkursu, który trwał od września 2009 roku do maja 2010 roku, przystąpiło 57 placówek szkolno-wychowawczych z terenu Bydgoszczy. Zbierano w nich zużyte kartony do mleka i soków. W konkursie oceniana była zarówno ilość zebranych kartonów (w kilogramach), jak i jakość zebranych odpadów (zgniecenie kartoniki i ich czystość). Ponadto wynik był uzależniony od ilości uczniów w danej placówce, czyli od ilości kilogramów zebranych kartonów przypadającej na jednego ucznia.

Klasyfikacja placówek jest systematycznie zamieszczana na stronie internetowej www.czystabydgoszcz.pl, gdzie w dziale Edukacja Ekologiczna został stworzony specjalny dział poświęcony konkursowi. Dziecko, które w danym tygodniu zbierze najwięcej kartonów zostaje Królem lub Królową Ekologii.

W tegorocznej edycji konkursu zebrano ponad 28 ton kartoników.

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax