Konkurs o Puchar Recyklingu 2011

logo konkursJesienią 2011 roku odbyło się oficjalne zakończenie XII edycji Konkursu o Puchar Recyklingu organizowanego przez miesięcznik „Przegląd Komunalny” pod patronatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Związku Miast Polskich oraz Polskiej Izby Ekologii.

Celem konkursu jest promocja recyklingu odpadów i sposobów ich zagospodarowania oraz edukacja dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest szeroko rozumiana promocja działań proekologicznych. Wśród uczestników XII edycji Konkursu o Puchar Recyklingu największą grupę stanowiły przedsiębiorstwa związane z gospodarką odpadami.

Ponadto zgłosiło się do niego 14 placówek oświatowych i centrów edukacji ekologicznej, 3 stowarzyszenia ekologiczne oraz 10 urzędów miejskich i gminnych. Konkurs obejmował przedsięwzięcia realizowane przez uczestników w okresie od 1 lipca 2010 roku do 30 czerwca 2011 roku.

17 zgłoszeń zarejestrowanych w kategorii „Rekordowy Karton”.

Dzięki segregacji prowadzonej w ramach konkursu uzyskano 102 000 ton odpadów, w tym 486 ton zużytych opakowań kartonowych do płynnej żywności. W czasie XII edycji konkursu wręczono cztery Puchary Recyklingu oraz statuetki i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Ponadto, dla zwycięzców przygotowano nagrody finansowe i rzeczowe (np. worki do selektywnej zbiórki odpadów).

Tytuł „Tygrysa Recyklingu” otrzymał Związek Gmin Karkonoskich z Mysłakowic.

W kategorii „Rekordowy Karton” statuetki otrzymały:

  • Zakład Utylizacji Odpadów z Kwidzyna – w kategorii do 30 000 mieszkańców
  • Zakład Gospodarowania Odpadami z Oławy – w kategorii powyżej 100 000 mieszkańców

Regulamin konkursu i deklaracja udziału są dostępne na stronie www.pucharrecyklingu.pl.

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax