Konkurs o Puchar Recyklingu 2010

W dniu 9 listopada 2010 roku odbyło się posiedzenie Kapituły konkursu „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu, podczas którego wyłoniono jego laureatów. Finał XI edycji konkursu odbył się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO w Poznaniu. Konkurs o Puchar Recyklingu, organizowany przez „Przegląd Komunalny”, to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów oraz działania edukacyjne w tym zakresie. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie podmiotów, które posiadają najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów oraz prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną.

W konkursie mogą brać udział urzędy gmin i starostwa powiatowe, związki komunalne gmin i powiatów, zakłady gospodarki komunalnej, sortownie oraz inne podmioty gospodarcze mające zezwolenie na usuwanie odpadów stałych.

W kategorii „Rekordowy Karton” pamiątkowe statuetki i nagrody otrzymały poniższe firmy:

  • Miejski Zakład Komunalny w Leżajsku – w kategorii do 30 tys. mieszkańców
  • BESKID Sp. z o.o. z Żywca – w kategorii do 100 tys. mieszkańców
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe RADKOM z Radomia – w kategorii powyżej 100 tys.mieszkańców

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Zakład Utylizacji Odpadów z Kwidzyna, Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Gospodarka Komunalna w Błażowej. Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki oraz wyróżnienia wręczone przez dr Władysława Janikowskiego, dyrektora Programu REKARTON i Tadeusza Pokrywkę, prezesa KIG „PS”.

Konkurs o Puchar Recyklingu to bardzo cenna inicjatywa, która nagradza podmioty aktywnie zaangażowane w selektywną zbiórkę odpadów. Dzięki tego typu działaniom nie tylko mniej odpadów trafia na wysypiska, ale także systematycznie zwiększa się świadomość ekologiczna i zmieniają się nawyki Polaków w zakresie segregowania śmieci.

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax