III Festyn Ekologiczny w Hajnówce

W Parku Miejskim w Hajnówce w niedzielę, 23 września 2012 r., już po raz trzeci odbył się Festyn Ekologiczny, który miał na celu promowanie idei poszanowania środowiska naturalnego i podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców miasta.

W trakcie festynu placówkom edukacyjnym wręczono nagrody za zwycięstwo w prowadzonym w ciągu roku szkolnego 2011/2012 konkursie zbiórki zużytych kartonów po mleku i sokach. Pierwsze miejsce w kategorii przedszkoli zajęło Przedszkole nr 5, natomiast w kategorii szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 5. Nagrody w konkursie ufundowała Fundacja ProKarton, a zbiórkę i recykling zgromadzonych kartonów zorganizował Program REKARTON. Ponadto burmistrz Hajnówki wyróżnił dwie placówki za aktywny udział w konkursie. Dodatkowe nagrody przyznano Szkole Podstawowej nr 5 i Przedszkolu nr 2, w których dzieci zebrały największą ilość kartonów w przeliczeniu na jednego uczestnika.

Wielką popularnością wśród wszystkich uczestników festynu cieszyły się pokazy czerpania papieru ze zużytych kartonów po płynnej żywności.

 

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax