Gdański Piknik Ekologiczny

W sobotę, 21 września 2013 roku, odbył się „Gdański piknik ekologiczny. Kulturalny recykling na Przymorzu”, czyli akcja o charakterze ekologiczno-edukacyjnym zainicjowana przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku, Partnerstwo Przymorze oraz Dominika Dobrowolskiego. Partnerem Programu był Program REKARTON oraz Fundacja ProKarton.

Od godziny 11.00 do 15.00 na przybyłych mieszańców, którzy przynieśli cenne surowce wtórne m.in. kartoniki po mleku i sokach, makulaturę, opakowania szklane, aluminiowe puszki i elektrośmieci, czekały rośliny oraz bilety wstępu ufundowane przez instytucje kulturalne i sportowe. W pikniku wzięło udział ponad 1 500 mieszkańców Trójmiasta.

Uczestnicy pikniku mieli także możliwość wzięcia udziału w warsztatach art-recyklingu, a dla najmłodszych została przygotowana terenowa gra planszowa. Piknikowi towarzyszyły warsztaty muzyczne oraz degustacje zupy wegetariańskiej, ciasta z buraków oraz pysznego kompotu z owoców z ekologicznego gospodarstwa. Dla tych, którzy nie mogli usiedzieć w miejscu, zorganizowano zajęcia sportowe, a dla chcących zażyć „słonecznej kąpieli” przygotowano leżaki.

Podczas imprezy wszystkim towarzyszyła pozytywna energia, dzięki której akcja zakończyła się wielkim sukcesem.

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax