"Eko Święto w Czwórce"

7 listopada 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Bełchatowie odbyło się akcja o charakterze ekologiczno-edukacyjnym "Eko Święto w Czwórce", której mottem była wyliczanka:

"1, 2, 3… kartoniki zbieraj Ty,
4, 5, 6… elektrośmieci oddaj też,
7, 8… zdrowo jedz i pij,
9, 10… ekologicznie z Czwórką żyj!"

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, m.in.  projekcję filmu pt. "Na tropie surowców wtórnych", w którym wystąpili uczniowie z klasy 4a, wystawę oraz gazetki o tematyce ekologicznej, występ szkolnego zespołu wokalnego "4 Nutki", a także stoisko ze zdrową żywnością. Przedszkolaki z kolei mogły wymieniać przyniesione kolorowanki na drobne upominki. W podobny sposób funkcjonowało stoisko, na którym w zmian za zużyte kartoniki po mleku i sokach lub elektrośmieci można było otrzymać małe podarunki. Sponsorem nagród był Program REKARTON.        

W spotkaniu wzięły udział dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie, koordynatorzy, dyrekcja szkół oraz przedszkoli. Gośćmi "Eko Święta w Czwórce" byli Pan Janusz Mękarski, wiceprezydent Bełchatowa, Pan Sylwester Legiędź, wiceprezes "EKO-REGION" Bełchatów, Pani Jolanta Pawlikowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, oraz Pan Władysław Janikowski, dyrektor Programu REKARTON. Patronat medialny nad konkursem objęła Telewizja DOLSAT. Wszyscy uczestnicy "Eko Święta w Czwórce" zostali zaproszeni na smaczny i zdrowy poczęstunek.

 
 

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax