Dzień Ziemi z EKO DOLINĄ

W sobotę, 24 kwietnia 2010 roku, pod Muszlą Koncertową w Gdyni Dziennik Bałtycki zorganizował Dzień Ziemi. Partnerem akcji była spółka EKO DOLINA, która tego dnia na swoim stoisku nieodpłatnie odbierała przyniesione przez uczestników drobne elektrośmieci. Przy stoisku EKO DOLINY można było również otrzymać torby ekologiczne, a na najmłodszych czekały plansze edukacyjne, krzyżówki i kolorowanki.

Dodatkową atrakcję stanowiły dwa konkursy dla dzieci, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody. Największe zainteresowanie wzbudzały pokazy recyklingu kartoników po mleku i sokach, przeprowadzane przy wykorzystaniu starej prasy do ręcznej produkcji papieru oraz pralki Frania, którą można uznać za małą wersję hydropulpera wykorzystywanego do recyklingu kartonów m.in. w zakładach Mondi Świecie S.A.

Pokazy udało się zorganizować dzięki Programowi REKARTON, który jest partnerem spółki EKO DOLINA w zakresie zbierania i recyklingu kartonów do mleka i soków. Podczas akcji nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu fotografi cznego „Daj drugie życie – Segreguj odpady”, zorganizowanego przez Dziennik Bałtycki.

Kontakt

Krajowa  Izba Gospodarcza
Przemysłu Spożywczego i Opakowań
Al. Wilanowska 97E,  02-765 Warszawa
Tadeusz Pokrywka
Prezes KIGPSiO

tel.: 22 853 74 06
fax: 22 742 10 45
tel. kom.: 605 259 815
e-mail: kig-ps@kig-ps.pl
Znajdź nas również na facebooku: konto Fb

Projekt i wykonanie - Netmax